Windows Errors? Fix Them Before They Spread
Repair common Windows errors and clear accumulated junk for a smoother, more stable PC - no reinstall needed.Free scan · no reinstallOutdated Drivers Are Slowing You Down
One free scan finds every outdated or missing driver and matches the right update for your exact hardware.Free scan · exact hardware matchKort antwoord: elektrisch rijden is niet automatisch goedkoper dan benzine rijden. De uitkomst hangt af van de totale eigendomskosten: aanschaf en afschrijving, energie, MRB, verzekering, onderhoud, banden, laadvoorzieningen en het aantal kilometers. Thuisladen en veel kilometers werken meestal in het voordeel van een elektrische auto; een hoge aanschafprijs, weinig gebruik of uitsluitend publiek laden kan dat voordeel wegnemen.
Vergelijk daarom twee auto’s uit dezelfde klasse over dezelfde bezitstermijn. Gebruik actuele Nederlandse tarieven en je eigen laad- en rijpatroon, niet alleen een gemiddeld stroom- of benzinebedrag.
As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases.
Wat kost elektrisch rijden vergeleken met benzine?
Er bestaat geen betrouwbaar algemeen omslagpunt waarbij een elektrische auto voor iedere Nederlandse automobilist goedkoper wordt. De vaste kosten worden verdeeld over het aantal kilometers, terwijl energie- en onderhoudskosten per kilometer verschillen. Een bestuurder die 8.000 kilometer per jaar rijdt en geen eigen laadplek heeft, krijgt daardoor een andere uitkomst dan iemand die 25.000 kilometer rijdt en vrijwel altijd thuis laadt.
Quick wins for a faster PC:
Clear out junk files and repair common Windows errorsFree Scan →Scan for outdated or missing drivers - takes under a minuteDriver Scan →Een vergelijking van gebruikte Kia Niro’s door ANWB illustreert dat verschil. Het ging om auto’s van december 2021, gekocht met 60.000 kilometer in december 2025, vier jaar bezit en 15.000 kilometer per jaar. In een berekening van mei 2026 kwamen de totale autokosten uit op 57,4 cent per kilometer voor de plug-inhybride, 53,3 cent voor de hybride en 50,1 cent voor de elektrische e-Niro. ANWB rekende met €2,14 per liter benzine en €0,39 per kWh elektriciteit en liet financieringsrente buiten beschouwing. Bekijk de volledige aannames in de ANWB-kostenvergelijking.
#1 Best Overall
- Charge with Confidence: ChargePoint builds reliable, flexible EV charging stations for home, business, and fleets. Get 24/7 support and access to hundreds of thousands of North American charging locations.
- Charge Smart: With the user-friendly ChargePoint Mobile App, you can control your electric car charger, manage reminders, connect to smart home devices, find stations, get data and charging info, and access the latest features. Note: WiFi is needed for certain functionalities and troubleshooting steps if connectivity issues arise.
- Vast Network: Wherever you go, ChargePoint’s network includes 274k+ stations across North America and Europe and 565k+ roaming partner stations.
- Safe & Durable: Rely on this UL-certified EV charger for safe home charging. It can be installed indoors or outdoors by an electrician and includes a cold-resistant cable.
- Fast & Powerful: This EV charger charges 9× faster than a 120V outlet, delivering up to 45 mi/hr., dependent upon your vehicle. It features a J1772 connector for all non-Tesla EVs and requires a 20A or 80A circuit. For Tesla EVs, this will require an adapter.
Een tweede berekening komt tot een andere verhouding. Milieu Centraal zette voor een nieuwe middenklasseauto, vier jaar bezit en 15.000 kilometer per jaar, bij prijspeil januari 2026 zowel benzine als elektrisch op €770 per maand. Bij benzine bestond dat bedrag uit €410 afschrijving, €60 onderhoud en reparaties, €80 verzekering, €150 brandstof en €70 wegenbelasting. Bij elektrisch was de uitsplitsing €470 afschrijving, €40 onderhoud en reparaties, €100 verzekering, €80 laden en €80 wegenbelasting. De bedragen zijn model- en laadpatroonafhankelijk; benzine was na januari 2026 bovendien duurder geworden volgens de toelichting van Milieu Centraal.
Deze voorbeelden zijn niet rechtstreeks naast elkaar te leggen: de eerste gebruikt occasions van één modelreeks, de tweede een nieuwe middenklasseauto. Ze laten wel zien waarom een antwoord op de vraag wat goedkoper is alleen zinvol is als alle aannames zichtbaar zijn.
De volledige kosten van een auto
Tel voor beide aandrijvingen dezelfde kostenposten op. Een lage energierekening kan worden ingehaald door afschrijving of belasting; een goedkope occasion kan hogere reparaties krijgen.
| Kostenpost | Wat je vergelijkt | Waarom het verschil maakt |
|---|---|---|
| Aanschaf en afschrijving | Aankoopprijs, verwachte restwaarde en bezitstermijn | Een duurdere elektrische auto moet zijn meerprijs terugverdienen voordat lagere gebruikskosten voordeel opleveren. |
| Energie of brandstof | Werkelijk verbruik maal je eigen kWh- of literprijs | Thuisladen, publiek laden, snelladen en tanken hebben verschillende tarieven. |
| MRB | Gewicht, provincie en geldende korting | Accu’s maken elektrische auto’s vaak zwaarder; de tijdelijke korting compenseert dat slechts gedeeltelijk. |
| Verzekering | Premie voor exact model, bestuurder en dekking | In het voorbeeld van Milieu Centraal was de premie voor elektrisch hoger. |
| Onderhoud en reparaties | Onderhoudsschema, slijtdelen, garantie en storingsrisico | Een elektrische aandrijflijn heeft minder bewegende delen, maar banden en carrosseriereparaties blijven relevant. |
| Banden en eventueel laden thuis | Bandenmaat, slijtage, laadstation en installatie | Een laadstation is een extra investering die je over de gebruiksduur moet afschrijven. |
| Financiering | Rente, lease of contante aankoop | Een vergelijking zonder financieringskosten is niet hetzelfde als jouw maandlast. |
Bereken daarna zowel een bedrag per maand als een bedrag per kilometer. Vaste kosten lijken per kilometer hoog bij weinig gebruik en dalen wanneer je meer rijdt; variabele kosten bewegen mee met iedere kilometer.
Wat zeggen actuele Nederlandse voorbeelden?
Gebruikte Kia Niro’s in de ANWB-berekening
De ANWB-uitkomst van mei 2026 is een modelspecifieke rekensom, geen marktwet. De drie varianten hadden dezelfde uitgangspunten voor aanschafmoment, bezitstermijn en jaarkilometrage. De elektrische e-Niro kwam uit op 50,1 cent per kilometer, de hybride op 53,3 cent en de plug-inhybride op 57,4 cent. De energieaannames waren €2,14 per liter benzine en €0,39 per kWh stroom. Omdat er geen financieringsrente is meegerekend, moet je rente of leasekosten zelf toevoegen als die bij jouw aankoop horen.
Nieuwe middenklasseauto bij Milieu Centraal
De tabel van Milieu Centraal gebruikt januari 2026 als prijspeil en 15.000 kilometer per jaar. Beide aandrijvingen staan op €770 per maand, maar de samenstelling verschilt: elektrisch heeft €60 meer afschrijving, €20 minder onderhoud, €20 meer verzekering, €70 minder energiekosten en €10 meer wegenbelasting dan benzine. De gelijke totaalsom betekent dus niet dat elk elektrisch model even duur is; een ander gewicht, batterijformaat, verzekeringstarief of restwaarde verandert de uitkomst.
Rank #2
- WORKS WITH EVERY NON-TESLA EV: Standard J1772 connector plugs straight into Ford, Chevrolet, Hyundai, Kia, Nissan, BMW, Volkswagen, Audi, Rivian, Lucid and every other EV or plug-in hybrid sold with a J1772 port - no adapter needed. Tesla drivers can charge too, using the J1772 adapter that comes with the car.
- PLUG IN, NO HARDWIRING: Level 2 charger delivers up to 40A to fully charge most EVs overnight. Plugs into a 240V, 4-prong NEMA 14-50 outlet (the RV/range type - NOT a dryer outlet) on a dedicated 50A circuit. The extra-long 25 ft cable easily reaches across a garage or driveway. Before ordering, check your car's port type and that you have the right outlet.
- CONTROL & SAVE FROM YOUR PHONE: A stronger built-in antenna keeps the charger online even in a garage or basement. Use the free app to start/stop charging, set speed (6-40A), get reminders, and track energy use and cost. Schedule off-peak overnight charging to cut your electric bill. Requires 2.4 GHz WiFi.
- SAFETY-CERTIFIED & WEATHERPROOF: Independently tested and certified (UL, ETL, FCC, Energy Star). A fully sealed IP66 / NEMA 4 housing stands up to rain, snow, heat and dust indoors or out, and internal steel shielding protects the electronics for years of reliable use.
- GLOW-IN-THE-DARK HOLSTER: The included high-visibility holster glows in the dark so you can find and dock the plug easily at night. Holds the connector securely when not in use.
| Voorbeeld | Benzine | Elektrisch | Belangrijkste voorwaarden |
|---|---|---|---|
| ANWB, gebruikte Niro, kosten per km | Hybride 53,3 cent/km; plug-inhybride 57,4 cent/km | e-Niro 50,1 cent/km | Modeljaar december 2021, 60.000 km bij aankoop december 2025, vier jaar bezit, 15.000 km/jaar, berekening mei 2026 |
| Milieu Centraal, nieuwe middenklasseauto, maandkosten | €770 per maand | €770 per maand | Vier jaar bezit, 15.000 km/jaar, prijspeil januari 2026 |
Wanneer is energie goedkoper?
Bij een middelgrote auto raamt Milieu Centraal voor 12.000 kilometer per jaar ongeveer €650 aan energie bij uitsluitend thuisladen, €900 bij een mix van thuis-, publiek- en snelladen, €1.400 bij uitsluitend publiek laden en €1.900 bij benzine. Dit zijn alleen energie- of brandstofkosten, geen afschrijving, verzekering, MRB of onderhoud. De bedragen staan op de pagina Opladen elektrische auto, geraadpleegd in 2026.
| Gebruikssituatie | Indicatieve kosten per jaar bij 12.000 km | Wat de waarde bepaalt |
|---|---|---|
| Alleen thuisladen | €650 | Thuisprijs, laadverlies en werkelijk verbruik |
| Mix van thuis, publiek en snelladen | €900 | Aandeel van elke laadsoort en eventuele pas- of parkeerkosten |
| Alleen publiek laden | €1.400 | Publiek tarief, starttarief, tijdstarief en parkeren |
| Benzine | €1.900 | Literprijs, verbruik en rijomstandigheden |
Milieu Centraal noemt als indicatie ongeveer €0,24 per kWh voor thuisladen, €0,49 bij een publieke laadpaal en €0,70 bij een snellader. Een laadpas kan een start-, uur- of abonnementstarief toevoegen; bij sommige locaties betaal je ook parkeerkosten. Gebruik daarom het bedrag dat daadwerkelijk van jouw laadpas of energierekening wordt afgeschreven. Een auto die vaak snellaadt, heeft een heel andere energierekening dan een auto die ’s nachts op eigen oprit laadt.
Vergelijk benzine op dezelfde manier: neem je gemiddelde liters per 100 kilometer en vermenigvuldig die met de actuele prijs bij de tankstations die je werkelijk gebruikt. Een fabrieksverbruik is geen garantie voor jouw snelweg-, winter- of stadsverbruik.
Thuisladen: investering, voorwaarden en terugverdientijd
Een thuislaadstation inclusief installatie kost volgens Milieu Centraal indicatief €1.300 tot €2.200. Het is geen vaste offerte: kabellengte, groepenkast, graafwerk, laadvermogen en eventuele aanpassingen aan de aansluiting bepalen de uiteindelijke prijs. Controleer vooraf of je een eigen parkeerplaats hebt, of de elektrische installatie geschikt is en of een zwaardere aansluiting nodig is.
Verdeel de installatiekosten over de periode waarin je de voorziening gebruikt. Bij €1.800 installatiekosten en vier jaar gebruik is dat €450 per jaar, nog zonder rente of vervanging. Rijd je 12.000 kilometer per jaar, dan is dat 3,75 cent per kilometer boven op de stroomprijs. Wie het laadstation ook na de huidige auto blijft gebruiken, kan een langere afschrijfperiode kiezen; wie in een huurwoning woont of binnenkort verhuist, loopt meer risico dat de investering niet wordt terugverdiend.
Recommended Free Tools
Een thuislaadpunt is dus vooral financieel aantrekkelijk wanneer je veel kilometers maakt, de woning geschikt is en je daadwerkelijk vaak thuis laadt. Het vervangt niet automatisch alle publieke laadbeurten: lange ritten vereisen soms snelladen, waarvoor het hogere tarief blijft gelden.
Rank #3
- [Up to 9x Faster Charging Speed]: Provides up to 46 miles/hour charging speed via hardwired connection (48 amp - up to 9x faster than a standard wall outlet) or up to 38 miles/hour via the NEMA 14-50 plug (40 amp). Professional installation recommended for optimal safety and performance. [Install The Power Outlet Cord]: No smaller than 8AWG if charge 40-48A, we suggest 6AWG cord.(1.The input side is belongs to the electrician electric automobile regulation scope, need to use three 6AWG cable wires for 48A; 2.The charging cable belongs to the automotive connector certification standard, so the 8AWG cable can meet the 48A.)
- [DESIGNED WITH J1772 Connector for All North America j1772 Connector EVs/PHEVs. Not fits for Tesla/Nacs Connector Cars(j1772 to Tesla adapter needed)]: Compatible with Tesla cars (Adapter needed, not included), Ford, GM, Audi, Kia, Honda, Kia, Hyundai, Gmc, Chevrolet Bolt, VW ID 4, Nissan Leaf, Ford Mustang Mach-E, IONIQ 5 2024 and before, BMW i3, i4, iX, Jeep Wrangler 4xe, etc. [Not fits for Nac connector cars-Kia EV6 2025/EV9,Ariya 2025&2025 loniq 5(J1772 to Tesla adapter needed)]
- [Safety & Faster Charging with ETL, FCC, Energy Star Certified]: Meets the Safety Criteria Defined by: SAE J1772, UL2231-1/-2, UL 991, UL 2231, UL 2251, UL1998 and UL 2594. (ETL and FCC certified EV car charger with 3-year Warranty)
- [Plug-play Mode(The Default Setting), Smart Touch Screen, No APP Needed]: Clearly show the charging amperage, charging speed, input voltage, delay time, etc. For the touch buttons: 1. Pull out the charging gun before press the buttons, otherwise no respond; 2. Long press "Ⓐ" or "Time" button to enter the setting interface, then you can adjust the amperage from 16A to 48A freely or Set the charging start time; 3. You can do "factory reset" if doesn't charging.
- [Smart WIFI APP, You can Set the Charging Period]: By APP, you can wirelessly check the charging cost, history, fully-charged notification, track the charging status, during off-peak period, etc. [Wi-Fi Reset/Factory Reset Function, Add New Device Quickly]: If you can't find your device or you have replaced a new phone, just pull out the charging latches, simultaneously long press the Ⓐ button and time adjustment button on the product screen until it shows "Factory Reset", then wait 3-5 seconds and re-start your device.
MRB voor elektrische auto’s in Nederland
De Nederlandse motorrijtuigenbelasting hangt onder meer af van het gewicht van de auto en de provincie. Elektrische auto’s zijn door hun accu vaak zwaarder dan vergelijkbare benzineauto’s. Volgens de huidige regeling krijgen emissievrije personenauto’s 30 procent korting op de MRB in 2026, 2027 en 2028, 25 procent in 2029 en geen korting meer vanaf 2030. De korting neemt het gewichtseffect dus niet volledig weg. Plug-inhybrides vallen niet onder deze korting voor emissievrije personenauto’s.
| Jaar | Korting op MRB voor emissievrije personenauto’s |
|---|---|
| 2026 | 30% |
| 2027 | 30% |
| 2028 | 30% |
| 2029 | 25% |
| Vanaf 2030 | 0% |
Controleer het bedrag voor het exacte kenteken, gewicht en jouw provincie via de actuele informatie van de Rijksoverheid. Reken voor een bezitstermijn na 2029 niet met de huidige korting alsof die permanent is.
Afschrijving bepaalt vaak de uitslag
Afschrijving is het verschil tussen aanschafprijs en verkoop- of inruilwaarde, verdeeld over de maanden of kilometers dat je de auto bezit. Een elektrische auto kan lagere energiekosten hebben en toch duurder uitvallen als de aanschafprijs hoog is of de restwaarde sterker daalt. Batterijgarantie, accucapaciteit, laadvermogen, leeftijd en vraag naar gebruikte modellen beïnvloeden de restwaarde.
Vergelijk nieuw met nieuw en occasion met occasion. Zet niet een nieuwe elektrische auto tegenover een vijf jaar oude benzineauto zonder de waardedaling en staat van beide auto’s gelijk te trekken. Gebruik bij een occasion de actuele aankoopprijs en een realistische verkoopwaarde op jouw geplande einddatum. Bij lease hoort de afschrijving al grotendeels in het maandbedrag, maar let op kilometerbundel, eigen risico, banden, verzekering en laadkosten.
Onderhoud, reparaties, verzekering en banden
Een elektrische aandrijflijn heeft minder bewegende motoronderdelen en daardoor doorgaans minder gepland aandrijflijnonderhoud. Milieu Centraal rekende in het nieuwe-middenklassevoorbeeld met €40 per maand voor onderhoud en reparaties bij elektrisch tegenover €60 bij benzine. Dat is een verwachting voor die berekening, geen garantie voor elk model of elke reparatie.
Een EV blijft banden, remmen, ruitenwissers, airconditioning, ophanging en carrosserieonderhoud nodig hebben. Het hogere voertuiggewicht en sterke acceleratie kunnen bandenslijtage beïnvloeden; de werkelijke kosten hangen af van bandenmaat en rijstijl. Vraag voor beide auto’s een onderhoudsschema en prijzen van een merkgarage of onafhankelijke reparateur op.
Rank #4
- WORKS WITH EVERY NON-TESLA EV: Standard J1772 connector plugs straight into Ford, Chevrolet, Hyundai, Kia, Nissan, BMW, Volkswagen, Audi, Rivian, Lucid and every other EV or plug-in hybrid sold with a J1772 port - no adapter needed. Tesla drivers can charge too, using the J1772 adapter that comes with the car. The extra-long 25 ft cable easily reaches across a garage or driveway.
- HARDWIRED - PROFESSIONAL INSTALL: This Level 2 charger is hardwired (not plug-in), so a licensed electrician installs it per National Electrical Code. It delivers up to 48A on a dedicated 60A, 240V circuit - enough to charge most EVs fully overnight. Want more speed? You can set DIP switches 4 and 5 to unlock 50A on a dedicated 70A circuit. Before ordering, check your car's port type and that your electrical panel can support the circuit.
- CONTROL FROM YOUR PHONE: A stronger built-in antenna keeps the charger online even in a garage or basement. Use the free app to start and stop charging, set the charging speed (6-48A), get reminders, and track how much energy and money each charge uses. Requires a 2.4 GHz home WiFi network.
- SAFETY-CERTIFIED & WEATHERPROOF: Independently tested and certified (UL, ETL, FCC, Energy Star). A fully sealed IP66 / NEMA 4 housing stands up to rain, snow, heat and dust indoors or out, and internal steel shielding protects the electronics for years of reliable use.
- GLOW-IN-THE-DARK HOLSTER: The included high-visibility holster glows in the dark so you can find and dock the plug easily at night. Holds the connector securely when not in use.
Verzekering kan juist duurder zijn voor een elektrische auto. In de berekening van Milieu Centraal was de maandpost €100 voor elektrisch en €80 voor benzine. Premies verschillen sterk per postcode, leeftijd, kilometrage, dekking, cataloguswaarde en eigen risico. Gebruik offertes voor het exacte kenteken in plaats van een algemeen percentage.
The Tool Desk
Outbyte PC Repair FREEClear out junk files and repair common Windows errorsFree Scan →Outbyte Driver Updater FREEScan for outdated or missing drivers - takes under a minuteDriver Scan →Zo maak je zelf een eerlijke vergelijking
- Kies vergelijkbare auto’s. Neem dezelfde voertuigklasse, carrosserievorm, uitrusting en veiligheidsvoorzieningen. Vergelijk nieuw met nieuw of occasions met vergelijkbare leeftijd en kilometerstand.
- Leg de periode vast. Kies bijvoorbeeld vier jaar en noteer de verwachte eindkilometerstand. Een langere periode spreidt de aanschaf en eventuele laadinstallatie over meer kilometers.
- Vul je kilometrage in. Gebruik je werkelijke jaarkilometers en splits woon-werk, stadsritten en lange ritten uit als het verbruik daardoor sterk verschilt.
- Bereken de energiekosten. Noteer voor elektrisch het aandeel thuis-, publiek- en snelladen plus alle toeslagen. Noteer voor benzine je werkelijk gemeten liters per 100 kilometer en de prijs die je betaalt.
- Bereken de afschrijving. Trek de verwachte restwaarde af van de aankoopprijs en deel door de bezitstermijn. Neem opties, afleveringskosten en inruilwaarde consequent mee.
- Controleer MRB. Gebruik gewicht, provincie en het belastingjaar. Voor een elektrische auto moet je de aflopende korting na 2028 verwerken.
- Vraag echte offertes op. Vergelijk verzekeringspremie, onderhoudscontract, banden en eventuele financieringsrente voor beide kentekens.
- Tel een laadstation mee. Neem installatie en noodzakelijke elektrische aanpassingen op als die alleen voor de elektrische auto nodig zijn.
- Rapporteer twee uitkomsten. Geef totale kosten per maand én per kilometer. Vermeld alle aannames, zodat je de berekening kunt aanpassen wanneer energieprijzen of je kilometrage veranderen.
De ANWB-autokostentool kan volgens ANWB een modelspecifieke berekening maken met een kenteken of met merk en type. Controleer de ingevoerde prijzen en pas laadpatroon, kilometrage en bezitstermijn aan jouw situatie aan.
Welke situatie past bij welke aandrijving?
Weinig kilometers en geen eigen laadplek
Bij weinig kilometers worden aanschaf, afschrijving, verzekering en MRB over weinig kilometers verdeeld. Als je bovendien uitsluitend publiek laadt, verdwijnen de lage energiekosten van een EV grotendeels. Een zuinige benzineauto of een geschikte occasion kan dan financieel logischer zijn, afhankelijk van aankoopprijs en restwaarde.
Veel kilometers en structureel thuisladen
Veel kilometers vergroten het effect van een laag stroomverbruik per kilometer. Wanneer het grootste deel thuis tegen een laag tarief wordt geladen, kan de elektrische auto de hogere aanschafprijs sneller compenseren. Controleer wel de afschrijving, verzekering, banden en MRB; die blijven vaste of halfvaste kosten.
Veel snelwegkilometers of alleen publiek laden
Een hoge benutting van snelladers maakt de energiekosten minder gunstig dan thuisladen. Kijk niet naar de theoretische actieradius, maar naar het aantal laadstops, het snellaadtarief en eventuele parkeerkosten op jouw routes. Een benzineauto kan in dit gebruik financieel concurrerend blijven, zelfs als een vergelijkbare EV minder onderhoud vraagt.
Occasion tegenover nieuwe auto
De leeftijd en restwaarde van de auto bepalen de uitkomst sterker dan het aandrijflabel alleen. Controleer bij een elektrische occasion batterijgarantie, resterende garantie, laadkabels en laadvermogen. Bij een benzineoccasion zijn onderhoudshistorie, distributie, koppeling en bekende motorkosten belangrijk. Gebruik voor beide auto’s een onafhankelijke aankoopkeuring wanneer de staat onzeker is.
Plug-inhybride als tussenoptie
Een plug-inhybride kan goedkoop zijn wanneer je bijna alle korte ritten elektrisch aflegt en tijdig laadt. Zonder regelmatig laden rijdt hij met extra accugewicht op benzine. Bovendien geldt de MRB-korting voor emissievrije personenauto’s niet voor plug-inhybrides. Neem daarom het werkelijke elektrische aandeel en benzineverbruik mee, niet alleen de officiële testwaarde.
Veelgemaakte rekenfouten
- Alleen stroom en benzine vergelijken: daarmee mis je afschrijving, MRB, verzekering en onderhoud.
- Een algemeen stroomtarief gebruiken: thuis, publiek en snelladen verschillen sterk; toeslagen kunnen het effectieve tarief verhogen.
- Fabrieksverbruik overnemen: winter, snelheid, belading en korte ritten veranderen het praktijkverbruik.
- MRB-korting voor de hele looptijd vastzetten: de korting daalt in 2029 en vervalt vanaf 2030.
- Financiering vergeten: een berekening zonder rente is alleen passend bij een contante aankoop of wanneer je rente apart toevoegt.
- Verschillende auto’s vergelijken: een grotere, zwaardere EV tegenover een kleinere benzineauto geeft geen zuivere aandrijvingsvergelijking.
- Laadinstallatie negeren: tel aanschaf, installatie en eventuele aanpassing van de groepenkast mee.
- Eenmalige of promotionele tarieven als vast beschouwen: noteer datum, regio en voorwaarden bij iedere prijs.
Wat je vóór aankoop moet controleren
- Heb je een eigen parkeerplaats en toestemming om daar te laden?
- Wat is het aandeel thuis-, publiek- en snelladen in je echte week?
- Welke laadpas-, start-, uur- en parkeerkosten betaal je?
- Wat zijn gewicht en provinciale MRB voor het exacte kenteken?
- Welke restwaarde is realistisch na jouw bezitstermijn?
- Wat kosten verzekering, onderhoudsbeurten en banden voor precies dit model?
- Is batterij- of motorgarantie nog geldig bij een occasion?
- Verandert je kilometrage waarschijnlijk door werk, verhuizing of gezinsuitbreiding?
Een elektrische auto is financieel het vaakst overtuigend wanneer de aankoopprijs en restwaarde vergelijkbaar zijn met die van de benzineauto, je veel kilometers rijdt en een groot deel thuis tegen een laag tarief kunt laden. Bij weinig kilometers, een hoge aanschafprijs of uitsluitend publiek laden kan benzine goedkoper blijven. De enige betrouwbare manier om het voor jouw situatie vast te stellen is een transparante TCO-berekening met dezelfde auto-eigenschappen, periode, kilometers en actuele Nederlandse tarieven.
Quick Recap
Product prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on Amazon at the time of purchase will apply.




