Free tools Windows power users keep installed
One-click scans. No signup required.
DS 4 ma dwie odrębne generacje, dlatego dane techniczne trzeba najpierw przypisać do właściwego modelu. AutoCentrum rozdziela DS 4 I (2011–2018) od DS 4 II (od 2021 r.). Poniżej znajdziesz katalogowe wymiary hatchbacka DS 4 II, listę silników przypisaną do lat modelowych oraz rzeczywiste raporty zużycia paliwa z podaną liczbą zgłoszeń.
Najważniejsze zastrzeżenie: wartości spalania pochodzą z bazy użytkowników, a nie z homologacji ani porównawczego testu laboratoryjnego. Przed zakupem trzeba sprawdzić konkretny rocznik, rynek, wersję wyposażenia i dokumentację samochodu.
As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases.
DS 4 I i DS 4 II – dlaczego generacja ma znaczenie
Nazwa DS 4 obejmuje dwa różne samochody. W indeksie AutoCentrum pierwsza generacja jest oznaczona jako DS 4 I i obejmuje lata 2011–2018. Druga generacja to DS 4 II, obecna w katalogu od 2021 roku. Nie należy przenosić wymiarów, silników ani wyników spalania z jednej generacji na drugą.
W praktyce oznacza to, że wyszukiwanie samego hasła „DS 4 dane techniczne” jest niewystarczające. Najpierw wybierz generację, następnie nadwozie i silnik. W dalszej części artykułu liczby dotyczące wymiarów odnoszą się wyłącznie do hatchbacka DS 4 II, natomiast zestawienie jednostek napędowych opisuje zakres wskazany w katalogu AutoCentrum dla tej generacji.
#1 Best Overall
- Never Let a Dead Battery Ruin Your Drive. The LISEN 4 in 1 Retractable Car Charger delivers reliable power for your entire journey. Compatible with standard 12V cigarette lighter sockets, it keeps phones, tablets, and devices charged during daily commutes, road trips, and long drives — the perfect practical gift for dads, truck drivers, and anyone who lives on the road.
- Daily Driver Essential: Always Ready When You Need It. Featuring two retractable cables ( USB C & Old iPhone Charging Cable ) that extend up to 31.5 inches and dual USB ports, this charger solves cable clutter while charging up to 4 devices simultaneously. Ideal for busy fathers, commuters, and families who want a tidy car and never worry about low battery again.
- Deliver full-speed PD fast charging for iPhone 18 Pro Max & iPhone 18 Pro Max & iPhone 18 Pro right inside your car. The built-in 45W PD USB-C port hits the peak charging speed for these latest iPhone models, juicing up your phone to 50% power in just 15 minutes while you drive.(Note: Maximum 45W PD output is available under 24V vehicle power supply. When used with standard 12V car sockets, the peak output is limited to 36W.)
- Standard 12V Power Solution: Designed as a dedicated USB power supply for charging devices. Note: Does NOT support CarPlay, Bluetooth, or data transfer. Compatible with most phones, tablets, and small electronics. This retractable charger is a core car organization tool, keeping your vehicle tidy. Not compatible with Micro-USB devices.
- Clutter-Free Tech Organization: Featuring dual USB ports and retractable cables, the LISEN 4 in 1 charger provides a clean car storage solution. Perfect for truck enthusiasts or as a thoughtful gift for drivers, it supports fast USB-C charging for devices like the iPhone 18Pro & iPhone 18 ProMax. Keep your vehicle organized while ensuring efficient power delivery for all your tech on the road.
Zakres generacji w katalogu
| Oznaczenie | Lata w indeksie AutoCentrum | Jak interpretować dane |
|---|---|---|
| DS 4 I | 2011–2018 | Starsza generacja; jej wymiary i silniki nie są przedmiotem tabel DS 4 II. |
| DS 4 II | od 2021 r. | Nowsza generacja; poniższe wymiary i katalog silników dotyczą właśnie jej. |
Granica rocznikowa jest istotna także przy ogłoszeniach samochodów używanych. Auto zarejestrowane w 2021 roku może należeć do nowej generacji, ale ostateczne potwierdzenie daje numer VIN, dowód rejestracyjny i fabryczna karta pojazdu, a nie sam rok pierwszej rejestracji.
Wymiary DS 4 II hatchback
AutoCentrum podaje dla hatchbacka DS 4 II następujące wartości. Są to dane katalogowe; strona nie wskazuje w przejrzanym zestawieniu konkretnego roku publikacji tych liczb. Warto traktować je jako punkt odniesienia dla generacji, a nie gwarancję identycznych wymiarów każdej wersji wyposażenia.
| Parametr | Wartość katalogowa | Znaczenie w codziennym użytkowaniu |
|---|---|---|
| Długość | 4 400 mm | Decyduje o miejscu potrzebnym na parkowanie i manewrowanie. |
| Szerokość | 1 866 mm | Warto uwzględnić ją wraz z lusterkami przy wjeździe do garażu. |
| Wysokość | 1 470 mm | Pomaga ocenić wjazd pod niską bramą lub na podziemne stanowisko. |
| Rozstaw osi | 2 675 mm | Wpływa na proporcje kabiny i stabilność, ale nie zastępuje pomiaru miejsca na nogi. |
| Minimalna pojemność bagażnika | 430 l | Wartość bazowa; sposób jej wykorzystania zależy od ustawienia oparć i podłogi bagażnika. |
Wymiary zewnętrzne najlepiej porównywać z ograniczeniami konkretnego miejsca, a nie z deklarowanym segmentem auta. Przy szerokości nadwozia sprawdź, czy producent lub sprzedawca mierzy karoserię bez lusterek; katalogowa liczba nie zastępuje pomiaru w garażu. Z kolei minimalna pojemność bagażnika nie mówi, ile walizek zmieści się przy pełnym obciążeniu, ponieważ kształt wnęki i wysokość pod roletą mogą ograniczać praktyczną użyteczność.
Recommended Free Tools
Rank #2
- High Quality Material: The coaster is made of environmentally friendly silicone, safe, non-toxic and odorless. Soft with toughness, easily embedded in the cup holder. Very durable, wear-resistant, long service life. High temperature resistance, can withstand 100 ℃ high temperature water cups.
- Wide Compatibility: The coaster has a diameter of 3.15 inches and a height of 1.18 inches, which is widely used in most vehicles, such as SUV, sedan, MPV, etc., as long as the size fits your car cup holder.
- Protection Function: Our car cup holder coaster has a carry handle design and a stand-up ring edge on its edge to effectively prevent food crumbs, drinks and water from leaking out and preventing the car cup holder from getting dirty.Meanwhile,Thickened design effectively prevents the cup holder from being scratched by the cup when driving on bumpy roads and eliminates the annoying thumping sound, making your journey more enjoyable.
- Easy to Use and Clean: With embedded installation, you just need to put it flat on the car cupholder. It is also very quick to remove, there is a small bump on the coaster, pinch it and you can easily remove the coaster. It is very easy to clean, rinse with water or wipe with a wet towel (be careful not to clean with sharp tools).
- 100% Satisfaction: Our products have quality assurance, if you have questions or are not satisfied after receiving the product, don't worry, please contact us as soon as possible, we provide after-sales service.
Silniki DS 4 II według lat modelowych
Katalog AutoCentrum wymienia dla DS 4 II hatchback kilka rodzin napędów. Dostępność należy rozumieć jako obecność danej wersji w katalogu dla określonych lat modelowych, a nie jako zapewnienie, że każdy silnik był oferowany na każdym rynku i w każdej odmianie wyposażenia.
| Silnik w katalogu | Rodzaj paliwa lub układu | Lata wskazane w katalogu | Moc / moment |
|---|---|---|---|
| 1.2 PureTech 130 | Benzyna | od 2021 r. | Parametry momentu i mocy nie zostały wyszczególnione w przytoczonym zestawieniu. |
| 1.5 BlueHDi 130 | Diesel | od 2021 r. | Parametry momentu i mocy nie zostały wyszczególnione w przytoczonym zestawieniu. |
| 1.6 PureTech 181 | Benzyna | 2021–2023 | Parametry momentu nie zostały wyszczególnione w przytoczonym zestawieniu. |
| 1.6 PureTech 224 | Benzyna | 2021–2023 | Parametry momentu nie zostały wyszczególnione w przytoczonym zestawieniu. |
| HYBRID 136 | Układ hybrydowy z silnikiem benzynowym | od 2024 r. | 136 KM (100 kW), 230 Nm |
1.2 PureTech 130
To benzynowa jednostka wskazana dla DS 4 II od 2021 roku. W przytoczonych danych nie ma informacji o skrzyni biegów, napędzie, przyspieszeniu ani zużyciu paliwa przypisanym wyłącznie do tej wersji. Przy analizie ogłoszenia nie zakładaj więc parametrów na podstawie samej nazwy silnika; potwierdź je w dokumentacji konkretnego egzemplarza.
1.5 BlueHDi 130
Diesel 1.5 BlueHDi 130 również figuruje w katalogu od 2021 roku. Jego jedyny liczbowy punkt odniesienia w bazie użytkowników to średnie spalanie opisane niżej. Sześć zgłoszeń nie jest próbą reprezentatywną dla całego rynku, dlatego wynik służy raczej do zorientowania się w możliwym poziomie zużycia niż do obliczenia kosztów z dokładnością do jednego miejsca po przecinku.
Rank #3
- ✅【Designed for Magsafe】 - The most fashionable iphone car mount in 2026 Magsafe is designed for iPhone 18 Pro Max/17/16/15/14/13/12 Pro Max Mini and official Magsafe cases and other magnetic phone cases and can be fixed directly to these phones without the need to affix metal plates. All Android Phones Will Work: Metal rings are provided; they fit cases and other phones without magsafe. Based on Unique Grandmaster Design (Protected by US Design Patent No. US D1,112,194 S)
- ✅【STRONG MAGNETIC MagSafe Car Mount】 - This powerful magnetic phone holder can create a powerful attraction that firmly supports your device while allowing you to drive without distraction. it easily and securely holds your phone through bumps, sharp turns or even sudden stops, no worrying of dropping your phone.
- ✅【SUPER STICK FORCE】 - VHB Dash Mounted Holders adhesive provides strong stick force between the dashboard and the car phone holder, which can firmly stick to any plane in the car, fix your device, adapt to a variety of road conditions such as sudden braking, speed bump, and rugged mountain road.
- ✅【SAFE DRIVING VIEW】 - Mini-size, not taking up space, it is placed in the dashboard without blocking the view at all, and does not need to look down at the device to ensure your safe driving. Cell Phone Car Mount is suitable for most cars, pickups, SUV, taxi; It is the best assistant for Uber and Lyft drivers
- ✅【360° FREE ROTATION】 - With an adjustable swivel ball joint, you can rotate your smartphone or device at your own will, providing the best viewing angle. Quickly pick and place with one hand, free your hands and make calls and GPS navigation more convenient
1.6 PureTech 181 i 1.6 PureTech 224
Obie benzynowe odmiany są przypisane do lat 2021–2023. Sam fakt występowania dwóch wartości mocy w nazwie katalogowej nie pozwala wywnioskować pozostałych osiągów ani wyposażenia. Weryfikując auto, porównaj oznaczenie silnika z numerem VIN i dowodem rejestracyjnym, ponieważ podobne nazwy handlowe mogą oznaczać różne konfiguracje zależnie od rynku.
HYBRID 136 od 2024 roku
Wpis dla wersji HYBRID 136 obejmuje samochody od 2024 roku i podaje pełne podstawowe parametry układu: silnik benzynowy o pojemności 1 199 cm³, moc 136 KM (100 kW) oraz maksymalny moment obrotowy 230 Nm. Są to wartości przypisane do katalogowego wpisu AutoCentrum. Nie należy utożsamiać ich z danymi starszych odmian 1.6 ani zakładać, że hybryda ma takie samo spalanie jak wersje z silnikiem wysokoprężnym.
Zużycie paliwa: co pokazują raporty użytkowników
AutoCentrum prowadzi bazę deklaracji kierowców. To inny rodzaj danych niż wynik homologacji WLTP albo pomiar w kontrolowanych warunkach. Styl jazdy, temperatura, trasa, obciążenie, ciśnienie w oponach i stan techniczny mogą wyraźnie zmienić rezultat, dlatego liczby należy czytać razem z liczbą raportów.
Rank #4
- Buyer's Guide: The seat guard for car seat between seat & console measures 15.75*2.7*1.53", suitable for gaps of 1.43-1.53" in width, please double-check carefully the distance between your seat and the center console before placing an order
- Storage and Filling in One: Differ from traditional single-function gap fillers, gap filler for car incorporates storage function, offers you the convenience of storing phones and various other items, so that you can access them at any time while driving
- Avoid Items Slipping: With the bumps and vibrations of the car, phones, keys may fall into the seat crevices, which is difficult to pick up, and distracts the driver's attention. Car gap seat filler fills gaps seamlessly to create an effective barrier
- Easy to Install: Car side seat gap filler is easy to install, simply insert it into the gap between the seat and the center console, gap seat filler for car can fit tightly without affecting the normal adjustment of the seat and the use of the seat belt
- Premium Material: Crafted from premium EVA material, our car seat side gap filler boasts a combination of wear-resistant, softness&durability. Maintenance is effortless, simply rinse and wipe to quickly clean the dust and debris in corners and crevices
| Wersja oznaczona w bazie | Średnie zgłoszone zużycie | Liczba raportów | Jak traktować wynik |
|---|---|---|---|
| DS 4 II 1.5 BlueHDi 130 | 5,7 l/100 km | 6 | Średnia z małej, nierównej próby właścicielskiej; nie jest wartością homologacyjną. |
| DS 4 II 1.6 E-Tense 225 | 3,4 l/100 km | 1 | Pojedyncze zgłoszenie, więc nie opisuje typowego wyniku całej floty. |
Dlaczego 1.6 E-Tense 225 wymaga ostrożności
W bazie spalania pojawia się nazwa 1.6 E-Tense 225, podczas gdy przytoczony indeks silników DS 4 II wymienia 1.6 PureTech 181 i 1.6 PureTech 224. Nie należy samodzielnie uznawać tych oznaczeń za identyczne. Najbezpieczniej potraktować wynik 3,4 l/100 km jako raport dla wersji opisanej dokładnie tak przez użytkownika i sprawdzić w dokumentach, jak producent oznaczył konkretny samochód.
Jak używać tych liczb do budżetu
- Ustal roczny przebieg i podziel go na jazdę miejską, pozamiejską oraz autostradową.
- Wybierz zakres, a nie jedną obietnicę: sześć raportów diesla daje orientację, lecz nie gwarantuje identycznego wyniku.
- Policz koszt przy kilku cenach paliwa, bo cena na stacji zmienia się szybciej niż katalogowa specyfikacja.
- Jeżeli rozważasz hybrydę plug-in lub inną wersję zelektryfikowaną, nie porównuj bezpośrednio pojedynczego raportu z dieslem bez uwzględnienia ładowania i długości tras; w przytoczonych danych nie ma pełnego profilu takich warunków.
Jak wybrać wersję DS 4, gdy znasz już dane techniczne
Dla kogo ma sens diesel
1.5 BlueHDi 130 jest jedyną wersją, dla której baza udostępnia kilka raportów spalania. Kierowca pokonujący dużo kilometrów poza miastem może potraktować ten wynik jako punkt startowy do rozmowy o kosztach, ale powinien sprawdzić historię serwisową, przebieg i sposób eksploatacji konkretnego auta. Sześć zgłoszeń nie odpowiada na pytania o trwałość ani awaryjność.
Kiedy rozważyć benzynę
Odmiany 1.2 PureTech 130, 1.6 PureTech 181 i 1.6 PureTech 224 są w katalogu benzynowe. Wybór między nimi wymaga ustalenia priorytetu: prostsze osiągnięcie założonego budżetu, wyższa moc czy rocznik. Z dostarczonych danych nie wynika porównanie przyspieszenia, spalania ani kosztów obsługi, więc nie należy tworzyć rankingu tylko na podstawie nazw i mocy.
Best Value
- 🔰 UPGRADED SIDE STORAGE DESIGN - Our console cover is thinner than the old one, universal for all seasons. There is an 8.66*5.12 inch storage pocket design on each left and right side, expanding the storage space, convenient and practical. Meet the storage needs of the main passenger seat, you can store your cell phone, keys, tissues, ID and some other small daily items.
- 🔰 PREMIUM MICROFIBER LEATHER MATERIAL - This car center console cover is made of quality microfiber leather material, soft and skin-friendly touch. Exquisite and fashionable diamond shaped stitching, every detail is in place. Inside the car center console cover is made of thickened memory foam, even after squeezing, it can slowly recover to its original shape.
- 🔰 RELIEVE DRIVING FATIGUE - The arm rest cover for car adopts ergonomic design, giving just the right amount of arm support, effectively dispersing elbow pressure and relieving driving fatigue. Protect your car's center console from getting dirty or scratched. Especially suitable for long time driving or long distance traveling, bringing you a new experience of relaxation and comfort!
- 🔰 NON-DESTRUCTIVE INSTALLATION - This car console cover is designed with an elastic band for a firm fit and not easy to shake. And the back side is full of protruding dots, which can effectively avoid the armrest cover from slipping and shifting. All you need to do is to open the center console cover, put the elastic band directly into the cover and then close it.
- 🔰 BUYER'S GUIDE - You will receive a car armrest storage box with the size of 12.13*7.80 inch, please measure the size of your car's armrest storage box before you buy. We have prepared five simple and beautiful colors for you, you can choose according to your own preferences. Suitable for most of the vehicles on the market, such as car, truck, SUV, RV, van, etc.
Co sprawdzić przy hybrydzie 136
Przy modelu od 2024 roku potwierdź, czy oglądany samochód rzeczywiście ma wpis HYBRID 136, a następnie sprawdź pojemność 1 199 cm³, moc systemową lub silnikową podaną w dokumentach oraz moment 230 Nm. Sama obecność słowa „hybrid” nie przesądza o zużyciu paliwa na trasie ani o zasięgu w trybie elektrycznym; takich danych nie zawiera przytoczony wpis katalogowy.
Wymiary a praktyczność: co zmierzyć przed zakupem
Katalogowe 4,4 m długości i 1,866 m szerokości plasują DS 4 II w klasie samochodów, dla których różnica kilku centymetrów może decydować o codziennym komforcie. Zmierz szerokość bramy, słupki i przestrzeń po otwarciu drzwi. Jeżeli auto ma parkować na platformie lub w garażu podziemnym, sprawdź także wysokość wjazdu względem katalogowych 1,47 m.
Rozstaw osi 2,675 m pomaga ocenić proporcje nadwozia, lecz nie zastępuje przymiarki fotelika dziecięcego ani pomiaru miejsca na kolana. Z kolei minimalny bagażnik 430 l porównuj z własnym bagażem: wózek, walizki i sprzęt sportowy mogą wymagać innego układu podłogi niż ten użyty do pomiaru katalogowego.
What’s actually slowing this PC down?
Pick the symptom - the matching free tool is one click away.
Checklista weryfikacji danych z ogłoszenia
- Generacja: ustal, czy samochód jest DS 4 I z lat 2011–2018, czy DS 4 II od 2021 roku.
- Nadwozie: sprawdź, czy ogłoszenie dotyczy hatchbacka, dla którego podano wymiary.
- Silnik: porównaj nazwę handlową, pojemność i moc z dowodem rejestracyjnym oraz numerem VIN.
- Rocznik: zweryfikuj, czy katalogowy zakres lat odpowiada dacie produkcji, nie tylko pierwszej rejestracji.
- Spalanie: traktuj 5,7 l/100 km i 3,4 l/100 km jako średnie raporty użytkowników z odpowiednio sześciu i jednego zgłoszenia.
- Rynek: upewnij się, że specyfikacja pochodzi z kraju, w którym kupujesz auto; wyposażenie i nazewnictwo mogą się różnić.
- Dokumentacja: poproś o faktury, książkę serwisową i potwierdzenie wersji, zamiast polegać wyłącznie na opisie sprzedawcy.
Co oznacza brak części danych
W przytoczonym zestawieniu nie ma potwierdzonych informacji o skrzyniach biegów, napędzie, osiągach, masie własnej, pojemności zbiornika ani oficjalnych wartościach WLTP dla każdej wersji. Brak liczby nie oznacza wartości zerowej; oznacza, że nie została tutaj ustalona. Przy zakupie lub porównaniu ofert odszukaj te parametry w dokumentacji konkretnego egzemplarza i nie uzupełniaj ich domysłem na podstawie innego silnika.
Tak samo zmienne liczniki opinii i raportów na stronie nie są miarą niezawodności ani popularności modelu. Do oceny stanu używanego DS 4 potrzebna jest inspekcja samochodu, odczyt historii i jazda próbna, a nie sama liczba wpisów w bazie.
Najkrótszy sposób na poprawne porównanie dwóch ofert
- Zapisz generację i rok modelowy obu aut.
- Wypisz dokładne oznaczenie silnika oraz rodzaj paliwa lub układu hybrydowego.
- Porównaj katalogowe wymiary tylko wtedy, gdy oba samochody należą do DS 4 II hatchback.
- Dodaj moc i moment wyłącznie tam, gdzie są potwierdzone dla tej samej wersji.
- Przy spalaniu podaj jednostkę, średnią i liczbę raportów; nie mieszaj danych użytkowników z homologacją.
- Na końcu sprawdź VIN, rynek, wyposażenie i dokumentację serwisową.
Taki porządek zapobiega najczęstszemu błędowi: połączeniu wymiarów DS 4 II z silnikiem lub spalaniem przypisanym do innej generacji albo do pojedynczego, nietypowego zgłoszenia użytkownika.
Quick Recap
Product prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on Amazon at the time of purchase will apply.
Do these 3 things before closing this tab:
1Scan for outdated or missing drivers - takes under a minute2Repair Windows errors before they cause bigger problems3Fix the driver behind crashes, sound loss and screen glitches




